فیس بوک قادر است پردازنده AI-centricخود را توسعه دهد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

فیس بوک می تواند پردازنده های نرم افزاری خود را توسعه دهد. با وجود تمرکز گسترده فیس بوک در خدمات رسانه های اجتماعی، این شرکت در بازارهای سخت افزاری خاص از طریق همکاری های گوشی های هوشمند یا اخیرا از طریق شرکت Oculus VR به بازار عرضه شده است. با این حال، به دنبال یک فهرست جدید شغلی، به نظر میرسد که این شرکت در حال آماده شدن برای ورود به یک قلمرو کاملا متفاوت، سیستمهای مبتنی بر تراشه یا SoCs است.

لیست ها اشاره خاصی به کار برنامه ریزی شده در پردازنده ها دارند که هدف آن اجرای نرم افزار یا برنامه های خاص و توسعه سیستم عامل و راننده است. علاوه بر این، استفاده از محصولات مرتبط با AI نیز در فهرست ذکر شده است. با این وجود، این شرکت نمیتواند جزئیات خاصی را ارائه کند. اما با توجه به تلاش های فعلی فیس بوک، به نظر می رسد که این تراشه ها در نهایت می توانند ویژگی های مختلف AI شرکت خود را در اختیار بگیرند. علاوه بر این، ورود به مرکز داده های شرکت برای فیلتر کردن داده های کاربر ذخیره شده در سرور نیز می تواند استفاده دیگری باشد، در حالی که هر گونه ادغام AI آینده در هدست Oculus VR همچنین می تواند نتیجه تراشه های جدید باشد. در نهایت، این شرکت نیز شایعاتی را در مورد بلندگوی هوشمند مبتنی بر AI که می تواند به عنوان یک محصول محبوب در میان مصرف کنندگان باشد، کار می کند.

تصمیم فیس بوک برای توسعه چیپست های خود را به دنبال رقیب الفبای تصمیم به توسعه تراشه های مبتنی بر AI. در نهایت، این تصمیم شرکت اجتماعی رسانه ای را بیشتر کنترل می کند که چگونه سخت افزار و نرم افزار آینده آن کار می کند.

جدیدترین اخبار دنیای آی تی را در مجله آی تی دنبال نمایید .

نویسنده : علی بحرانی بازدید : 21 تاريخ : پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 ساعت: 15:12
برچسب‌ها :