ماهیت حقوقی سامانه های رایانه ای تسهیل دسترسی به عرضه و تقاضای حمل ونقل

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
مرکز پژوهش های مجلس های رایانه ای تسهیل دسترسی به عرضه و تقاضای حمل ونقل همراه با سیاست های اتخاذ شده ایران و تعداد دیگری از کشورها در این رابطه توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مورد ارزیابی قرار گرفت.
دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری های نوین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجربه کشورهای اتحادیه اروپا نشان میدهد که استفاده از کسب وکارهای تسهیل رایانه ای دسترسی به عرضه و تقاضای ترابری میتواند موجب بهبود کیفیت حمل ونقل شود اضافه کرد : اما در این کشورها تنها دارندگان مجوز تاکسی میتوانند با این شرکتها همکاری کنند. ماهیت این شرکتها در اتحادیه اروپا بخش خدمات حمل ونقل تعیین شده است.
این در حالی است که در کشور عربستان شهروندان عربستانی میتوانند به عنوان راننده با شرکتهای تسهیل رایانه ای دسترسی به عرضه و تقاضای ترابری همکاری کنند. در کشور امارات تعرفه این شرکتها بالاتر از نرخ تاکسی مقررات گذاری شده است تا مانع از تأثیرگذاری این فعالیتها بر تاکسی های سنتی شود. در هندوستان رویکرد به این نوع کسب وکارها اعمال سیاستهای زیست محیطی را تسهیل کرده است، اما در مورد قیمت گذاری نرخ خدمات، این شرکتها با دولت هند همکاری ندارند. وضعیت مالیاتی اینگونه شرکتها در استرالیا به عنوان تاکسی مورد بررسی قرار گرفته است.
در ایران با توجه به اینکه تقاضای بازار تاکسیرانی شهرهای بزرگ از ظرفیت تاکسی های رسمی بیشتر است، استفاده از سواری شخصی تبدیل به بخش خاکستری از اقتصاد کشور شده است و بسیاری از افراد طبقات آسیب پذیر جامعه فعالیت در این بخش را شغل خود قرار داده اند و با وجود منع قانونی به دلیل گذران معیشت چاره ...

اخبار پیشنهادی:

نویسنده : علی بحرانی بازدید : 29 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت: 11:47
برچسب‌ها :