انتقاد رئیس صندوق بین المللی پول از جویندگان بیت کوین

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
انتقاد رئیس صندوق بین المللی پول از جویندگان بیت کوین

پول نیوز -رئیس صندوق بین المللی پول گفت: فرآیند کسب بیت کوین (ماینینگ) به اندازه کل برق مصرفی کشور آرژانتین برق مصرف می کند.
به نقل از پایگاه خبری اکسپرس، رئیس صندوق بین المللی پول با انتقاد شدید از افرادی که در تلاش برای کسب ارزهای دیجیتال از طریق انجام عملیات های انرژی بر رایانه ای هستند گفت، فرآیند کسب بیت کوین (ماینینگ) به اندازه کل برق مصرفی کشور آرژانتین برق مصرف می کند.
ماینینگ به فرآیند پردازش معاملات در سیستم ارز دیجیتالی بیت کوین گفته می شود که در آن سوابق تراکنش های جاری بیت کوینی، که از آن به عنوان بلاک یاد می شود، به سوابق تراکنش های قبلی، تحت عنوان بلاک چین افزوده می شود.
کریستین لاگارد که در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس سخن می گفت اظهار داشت: «فعالیت ماینینگ برای کسب بیت کوین، که موجب افزایش استفاده همزمان از رایانه های متعدد برای تعیین ارزش و انگیزه کارکرد این مکانیزم شده، یک فرآیند بسیار انرژی بر است... بر اساس محاسبات ما در سال 2018، در صورت تداوم این روند، سیستم ماینینگ به اندازه کل آرژانتین برق مصرف خواهد کرد.»
بر اساس تحقیقات انجام شده، فعالان فرآیند ماینینگ، روزانه بیش از 37 گیگاوات ساعت برق مصرف می کنند که معادل برق تولیدی 30 راکتور هسته ای 1.2 گیگاواتی است که با تمام ظرفیت در حال فعالیت باشند.
برآوردهای موسسه دیجیکونومیست نیز حاکی است، برق مصرفی برای ماینینگ بیت کوین می تواند برق مورد نیاز 4 میلیون و 124 هزار و 115 خانوار آمریکایی را تامین کند.
این رقم همچنین معادل برق مصرفی کل عراق است.
لاگارد افزود: «در دوران تغییرات اقلیم و در ...

اخبار پیشنهادی:

انتقاد رئیس صندوق بین المللی پول از جویندگان بیت کوین
نویسنده : علی بحرانی بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 8 بهمن 1396 ساعت: 1:31
برچسب‌ها :