فروش بخش موبایل فوجیتسو و کم رنگ شدن حضور ژاپنی ها در بازار تلفن همراه

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

شرکت امروز (جمعه) اعلام کرد در حال انجام مذاکراتی برای واگذاریکسب و کارتلفن های همراه خود به بنیاد سرمایه گذاری Polaris Capital است. در صورت تحقق این مسئله، فوجیتسو به یکی از آخرین شرکت های ژاپنی تبدیل خواهد شد که با بازار تلفن های همراه خداحافظی کرده است. با خروج فوجیتسو از این بازار، تنها سه شرکت از ژاپن در بازار تلفن های همراه باقی خواهند ماند؛ سونی، شارپ و کیوسرا. این در حالی است که بازار جهانی در قبضه ی اپل، سامسونگ و رقبای ارزان قیمت چینی است.
به نقل از یک منبع آگاه، ارزش احتمالی این قرارداد چیزی در حدود ۳۶۵ تا ۴۵۶ میلیون دلار خواهد بود و در صورت عملی شدن آن، شرکت پولاریس کپیتال، که مقر آن در توکیو واقع شده مالکیت بخش قابل توجهی از واحدموبایل فوجیتسو را به دست خواهد آورد. این منبع آگاه که تقاضا کرده هویت وی آشکار نشود، اعلام کرد میزان دقیق سهام انتقالی هنوز مشخص نشده و مذاکرات در این زمینه ادامه دارد.
بر اساس گزارش نشریه ی Nikkei، توافق رسمی میان دو طرف قرارداد احتمالا تا پایان ماه جاری حاصل خواهد شد. پولاریس در نظر دارد طی چندین سال بخش موبایل فوجیتسو را به لیست دارایی های خود اضافه کند. طبق اعلام فوجیتسو، هنوز تصمیمی در رابطه با این توافق اتخاذ نشده و نماینده ی این شرکت نیز از اظهار نظر پیرامون ارزش این قرارداد خودداری کرد.
حوالی سال ۲۰۰۰، بیش از ۱۰ شرکت ژاپنی، نظیر NEC و توشیبا مشغول تولید گوشی های تاشوی سنتی بودند. اما با ظهور اپل و سامسونگ، اکثر این شرکت ها با بازار تلفن های همراه خداحافظی کرده اند. وابستگی بیش از حد به بازار پرسود داخلی، یکی از دلائل عدم موفقیت ...

اخبار پیشنهادی:

نویسنده : علی بحرانی بازدید : 13 تاريخ : جمعه 6 بهمن 1396 ساعت: 19:07
برچسب‌ها :