رایانه ها و پیش بینی مشکلات روحی افراد!

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
رایانه ها و پیش بینی مشکلات روحی افراد!

یک گروه بین المللی از پژوهشگران شامل یک گروه اصلی از دانشمندان رایانه شرکت IBM، یک الگوریتم یادگیری ماشین را که با تحلیل ساده الگوهای گفتاری افراد، احتمال رشد روان پریشی را در آنها به درستی پیش بینی می کند، با موفقیت آزمایش کردند.
به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، گروه پژوهشی روانپزشکی محاسباتی و تصویربرداری عصبی شرکت IBM، به منظور ایجاد راهی برای ارزیابی درست وضعیت روانی یک بیمار با استفاده از نمونه های گفتاری، مدت ها کار می کرده اند.
پژوهش ابتدایی که در سال 2015 منتشر شد، در اولین آزمایش، موفقیت خارق العاده ای داشت اما این کار در حوزه های بزرگ تر و گسترده تر، برای توسعه بیشتر این سیستم، لازم بود.
در پژوهشی جدید شامل یک گروه بزرگ تر و یک پروتکل ارزیابی متفاوت، سیستم قادر بود شروع روان پریشی را ظرف دو سال در افراد در معرض خطر، با میزان دقیق حدود 80 درصد پیش بینی کند.
پژوهش حاضر، نتیجه همکاری بین المللی با دانشکده پزشکی مونت سینا، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)و دانشگاه های ملبورن، استرالیا و بوئنوس آیرس آرژانتین است.
این سیستم، رونوشت مصاحبه با افرادی که مبتلا به خطر ابتلا به روان پریشی تشخیص داده شدند، مورد بررسی قرار داد که حدود یک چهارم از این افراد در طول دو سال بعد، به اختلال روان پریشی مبتلا شدند.
از این افراد خواسته شده بود توضیح دهند از یک داستان کوتاه که برای مطالعه به آنها داده شده بود چه می فهمند و الگوریتمی که الگوی گفتاری افراد را مورد بررسی قرار می داد، قادر بود با 83 درصد دقت، احتمال ابتلای یک شخص به روان پریشی را تشخیص دهد.
چریل کورکوران، نویسنده ارشد این پژوهش از دانشکده پزشکی مونت ...

اخبار پیشنهادی:

رایانه ها و پیش بینی مشکلات روحی افراد!
نویسنده : علی بحرانی بازدید : 10 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 23:06
برچسب‌ها :